O nas

Firma budująca ściany wspinaczkowe powstała w 2001 roku.

Zaczęło się wcześniej, od pierwszej samodzielnie zaprojektowanej i wykonanej ścianki bulderowej o powierzchni ok. 60 m2 w piwnicy osiedlowego bloku… w 1994 roku. Tłumy odwiedzających ją wspinaczy w liczbie daleko przekraczającej jej pojemność zmusiły nas do poważniejszego przedsięwzięcia. W budynku nieczynnej kotłowni zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy ściankę o powierzchni niemal 200 m2 z pionami i przewieszeniami, z wędkami i do prowadzeń, z dwupiętrową bulderownią – całość wyposażyliśmy we własnej produkcji chwyty. To był rok 2000. Po kilku latach działania i ona okazała się zbyt ciasna. Tak powstało nowe Centrum Wspinaczkowe GATO - kilkupoziomowy obiekt, zaprojektowany i zbudowany w całości przez nas. Na ponad 500 m2 powierzchni ścian znajdują się 23 stanowiska do niezależnej wspinaczki – na wędkę lub do prowadzeń. Wszystkie panele wspinaczkowe oraz chwyty i struktury są naszej produkcji. Z czasem te produkty wzbudziły zainteresowanie naszych przyszłych klientów i pchnęły nas do wykorzystania bogatego doświadczenia przy budowaniu dla nich ścian wspinaczkowych.

W przeciągu pierwszych 15 lat zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy ponad 100 projektów, poszerzając naszą ofertę o parki linowe, systemy ścian zabawowych (https://funclimb.pl) i fun parków dla dzieci. Współpracujemy ze znanymi pracowniami architektonicznymi i developerami zajmującymi się budownictwem sportowym. Naszymi klientami są zarówno instytucje (np. urzędy miast, szkoły, straże pożarne, wojska), właściciele prestiżowych marek (np. adidas, Puma, Lech, Fresh Logistics), jak i profesjonaliści w branży - organizatorzy krajowych i międzynarodowych zawodów wspinaczkowych (np. PZA - Polski Związek Alpinizmu i MKOl - Międzynarodowy Komitet Olimpijski). Mamy duże doświadczenie w pracy za granicą - zrealizowaliśmy kilka projektów w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Francji, Holandii, we Włoszech, w Izraelu i Arabii Saudyjskiej. W 2017 roku Gatowalls zostało wybrane dostawcą wszystkich ścian wspinaczkowych na World Games 2017 (igrzyska sportów nieolimpijskich) i w tym celu zbudowaliśmy nową ścianę do wspinania z asekuracją linową, nową ścianę do bulderingu i ścianę Speed Wall (do wspinania na czas). Jesteśmy dumni, że jesteśmy jedną z niewielu firm na świecie, której ściany wspinaczkowe przechodzą każdorazowo certyfikację IFSC (International Federation of Sport Climbing), co potwierdza wysoką jakość naszej pracy, zarówno od strony technologicznej, jak i bezpieczeństwa.

Marka Gatowalls jest ceniona jako solidny i dynamicznie rozwijający się producent ścian wspinaczkowych budujący według najnowszych technologii i najwyższych standardów jakościowych i bezpieczeństwa. Nasz młody zespół stale się powiększa tak, aby sprostać rozwojowi firmy i oczekiwaniom klientów. Ponieważ wspinamy się w skałach i górach Europy i świata, budowanie ścian to dla nas nie tylko praca, ale przenoszenie pomysłów zaczerpniętych w naturze do miast, hal sportowych czy parków zabaw dla dzieci.

Marka Gatowalls to także producent chwytów i struktur wspinaczkowych. W tej branży cały czas odkrywamy nowe techniki i materiały oraz eksperymentujemy, aby nasze produkty osiągnęły możliwie najwyższy poziom. Kontrolujemy jakość każdego chwytu i każdej struktury a prężny rozwój w technologii ich wytwarzania pozwolił nam dopracować do perfekcji jakość i dokładność wykonania struktur oraz bardzo dobre tarcie chwytów. W nasze chwyty i struktury są wyposażone liczne ściany na ternie Polski, jak również poza jej granicami, np. W Japonii, Niemczech, Austrii, Hiszpanii i na Litwie).

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz do współpracy.